Drewnochron Extra Hard PÓŁMAT 5l

Cena brutto: 332,05 zł 332.05
  ( 1 Litr = 66,41 zł )
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: DR-HARD PÓŁMAT 5L

Opis

Lakier poliuretanowy do wyjątkowo intensywnie używanych podłóg. Lakier przeznaczony jest do lakierowania drewnianych parkietów, podłóg, schodów, boazerii, desek, mozaiki, mebli oraz innych powierzchni narażonych na wyjątkowo intensywne użytkowanie. Stosowany zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak i obiektach użyteczności publicznej. Lakier w wersji połysk może być stosowany do lakierowania podłóg w salach sportowych.

Stopień połysku: połysk/półmat   Ilość warstw: 2-3
Wydajność z litra: do 10m2   Czas schnięcia: 6-12h
Nakładanie warstwy po: 6-12h   Opakowanie: 1L, 5L

 

Etap 1 - Przygotowanie podłoża

Powierzchnie drewniane przeznaczone do lakierowania powinny być suche i czyste bez pozostałości np. past woskowych i środków nabłyszczających.
Stare powłoki lakierowe należy usunąć a powierzchnie dokładnie odpylić. W celu zabezpieczenia podłoża przed ciemnieniem, należy zagruntować je lakierem podkładowym wiążącym Domalux Capon Extra.
Intensywnie ekspoloatowane podłogi oraz powierzchnie z drewna egzotycznego należy zagruntować lakierem  EXTRA HARD połysk w postaci rozcieńczonej w stosunku 4:1 jako podkład nasycający (4 części lakieru na 1 część rozcieńczalnika  do lakierów poliuretanowych). Rozcieńczalnik należy dodawać bezpośrednio przed aplikacją.
Tak przygotowane podłoże nadaje się do lakierowania.

Etap 2 - Lakierowanie

Przed użyciem lakier należy wymieszać poprzez kilkakrotne silne wytrząsanie w zamkniętym opakowaniu.
W razie potrzeby dopuszcza się dodatek rozpuszczalnika w ilości max. 2% obj. Rozcieńczalnik należy dodawać bezpośrednio przed aplikacją.
Do lakierowania najkorzystniej stosować wałki malarskie ze sztucznym runem, odporne na działanie rozpuszczalników, np nylon, moher, velour.
Nakładanie lakieru w grubej warstwie wpływa korzystnie na jego własności aplikacyjne, nie pogarszając przy tym parametrów uzyskanej powłoki.
W celu uzyskania powłoki finalnej o wysokiej estetyce oraz w przypadku przekroczenia 24 h od poprzedniego lakierowania należy wykonać matowienie przedostatniej warstwy siatką lub papierem ściernym 120-150 dla wersji półmat i 180-220 dla wersji w połysku.


Etap 3 - Informacje dodatkowe

Domalux Extra Hard półmat nie może być stosowany w salach gimnastycznych.
Naturalną tendencją lakierów półmatowych poliuretanowych jest wypływanie lub osadzanie się wosku na ściankach opakowania, co nie wpływa, na jakość i trwałość finalnej powłoki.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl